Dziś mamy: czwartek 2024-04-25 , imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
2015-11-08

Spotkanie edukacyjne dla rodziców - Child Grooming

4 listopada 2015 r. odbyło się spotkanie edukacyjne dla rodziców uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum. Spotkanie poprowadziła, p. mgr Anna Wiśniewska ze Straży Miejskiej, koordynator ds profilaktyki i współpracy ze szkołami. Pani A. Wiśniewska omówiła specyfikę zjawisko child groomingu, które tłumacząc z j. ang. oznacza uwodzenie dziecka. Child grooming to działanie podejmowane przy użyciu Internetu celem zaprzyjaźnienia się z dzieckiem tak, aby zmniejszyć jego opory i później je seksualnie wykorzystać. Ponadto zapoznała rodziców z etapami child groomingu i aspektami prawnymi.