Dziś mamy: piątek 2024-03-29 , imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
2016-06-03

"Zryw Wolnych Serc"

1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, na szkolnym placu zebrali się uczniowie Gimnazjum nr 8 wraz z nauczycielami po to, by solidarnie włączyć się w inicjatywę społeczności programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” - Zryw Wolnych Serc (serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka). Ten Zryw to nic innego jak gest wybijanego prawą dłonią na sercu przez 60 sekund jego rytmu. Poprzez ten symboliczny gest chcieliśmy zwrócić uwagę wszystkich na wartość, jaką samą w sobie stanowi człowiek, zwłaszcza młody człowiek.

Uczniowie przynieśli ze sobą również małe serduszka, które unieśli w górę, by jeszcze bardziej zaakcentować troskę o silne, zdrowe wrażliwe oraz pomocne innym serce.

Puentę zaś tego wyjątkowego dla każdego Dziecka dnia było odtańczenie „belgijki”, podczas której nikomu nie zabrakło uśmiechu i pogody ducha.

>Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć i filmiku z przedsięwzięcia.<

Uśmiechnij się;-)

PaTPORT