Dziś mamy: środa 2024-04-24 , imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Klub Miłośników Scrabble

Klub Miłośników Scrabble regularnie bierze udział w rozwiązywaniu zadań konkursowych prezentowanych przez twórców programu Scrabble w Szkole.

W październiku 2016 wzięliśmy udział w konkursie, które polegało na ułożeniu na planszy Scrabble według zasad gry Scrabble słów z wykorzystaniem jak największej ilości dostępnych w grze literek oraz w taki sposób, aby uzyskać jak największą liczbę punktów. Warunek postawiono taki, że każde słowo musiało zaczynać się na inną literę alfabetu. Wprawdzie nie udało nam się wygrać tej rywalizacji, lecz bawiliśmy się przednie! W realizacji tego zadania udział wzięli:

Jastrzębska Maja (5c), Kaczor Wiktoria (5c), Kalinowski Jan (5c), Musiał Bartosz (5c), Wiśniewska Anna (5c) oraz Wróblewska Oliwia (5d).

Z kolei w grudniu przygotowaliśmy pracę, która polegała na ułożeniu na planszy Scrabble życzeń świątecznych z wykorzystaniem literek dostępnych w tej grze. Tutaj również chodziło o wymyślenie takich sformułowań, aby uzyskać jak największą liczbę punktów naliczanych zgodnie z zasadami gry w Scrabble. W przygotowaniu tej konkursowej pracy udział wzięli:

Kaizer Martyna (4b), Kalinowski Jan (5c), Krzywania Dominika 95c), Serocki Stanisław (5c), Wiśniewska Anna (5c), Wojtyra Weronika (3eSP), Wojtyra Karol (5c), Wróblewska Oliwia (5c)

Tym razem również nie wygraliśmy, ale nie poddajemy się! Przed nami kolejne zadania. Program Scrabble w Szkole prowadzi ranking szkół biorących udział w realizacji zadań. Jesteśmy już na 8 miejscu w kraju!

Zapraszamy na stronę www.scrabblewszkole.pl!

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Spotkania Klubu Miłośników Scrabble odbywają się w każdą środę w godzinach 15:30-16:15.