Dziś mamy: piątek 2024-03-29 , imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Olimpiada profilaktyczna - Barcin 2017

W kilku zdaniach wspomnienia z Sympatycznej Olimpiady w Barcinie  – 26 -27 maja 2017 r.

Podróż zaczęliśmy od wspólnego spotkania pod szkołą i udania się na dworzec PKP. Droga z Torunia do Barcina minęła nam sprawnie i miło. Na miejscu powitali nas uczniowie szkoły w Barcinie, którzy ugościli nas i pokazali salę, w której będziemy spać. Zostawiłyśmy plecaki, torby. Zjadłyśmy co nieco. Wzmocnione ruszyłyśmy marszowym krokiem, z okrzykiem na ustach – „Wygraj życie” oraz z flagami w rękach na stadion. W drodze na olimpiadę eskortowała nas policja. Na stadionie uczniowie ze szkół z całej Polski odśpiewali hymn PaT-u - "Nie wracajmy jeszcze na ziemię" i tradycyjnie odtańczyli „belgijkę”. Osoby, które nie brały udziału w konkurencjach sportowych siedziały na trybunach i wspierały kolegów i koleżanki. Konkurencje, w których brałyśmy udział to np. skok w dal, pchnięcie kulą, biegi. Wszystko potrwało około dwóch godzin. Po skończonej olimpiadzie odbył się mecz piłki nożnej między drużyną z Barcina a gośćmi. Po godzinie 20.00 ponownie wróciliśmy do szkoły, aby zjeść kolację. O godzinie 22.00 zaczęły się wcześniej przez nas wybrane warsztaty. Dziewczyny w większości wybrały warsztat kulinarny podczas, którego przygotowały przekąski dla gości. Osobiście uczestniczyłam w warsztacie radiowym prowadzonym przez genialnego dziennikarza i aktora z Torunia. Warsztaty trwały trzy godziny. W trakcie ich trwania przeprowadzaliśmy wywiady, ćwiczyliśmy dykcję. Przez te trzy godziny mogłam poznać warsztat pracy dziennikarskiej, który pokochałam. Po północy, dokładnie po godzinie 1.00 wszyscy uczestnicy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie do 2.00 tańczyliśmy, śpiewaliśmy. Był to świetny pomysł, aby zintegrować nowo poznane osoby. Następnie resztę nocy można było porozmawiać, pograć w koszykówkę czy siatkówkę, pooglądać filmy. To był również bardzo mile spędzony czas. Zmęczenie dopadło nas około 5.00.,a o 9.00 była już pobudka ;-) i śniadanie. Po zjedzeniu śniadania odbyły się kolejne warsztaty, np. „prawo a nastolatki”, „uzależnienia behawioralne”, itp. Ja, wybrałam warsztat umiejętności liderskich, podczas którego ćwiczyłam  wygłaszanie przemówień. Prowadzący tłumaczył, jakie cechy powinien mieć dobry lider. Warsztat zakończył się testem. Po zakończeniu wszystkich  warsztatów udaliśmy się na stadion, gdzie odtańczyliśmy pożegnalną "belgijkę" oraz nastąpiła prezentacja rezultatów pracy, np. step dance.  Przedsięwzięcie zakończyło się uroczystym obiadem.

Kapitan PaTPORTu, Luiza Cichosz

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z olimiady w Barcinie.