Dziś mamy: czwartek 2024-04-25 , imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
2017-06-12

Uroczysta Gala wręczenia nagród - "Najlepszy Ortografik", "Najlepszy Matematyk".

7. czerwca o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu odbyła się  UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA NAGRÓD  zwycięzcom  już XVIII Edycji Międzyszkolnego Konkursu „Najlepszy Ortografik”, „Najlepszy Matematyk” dla klas I-III.

Do rywalizacji o Puchar Najlepszego Ortografika i Najlepszego Matematyka przystąpili przedstawiciele z  20 szkół z Torunia i okolic: Łysomic, Cierpic i Kowalewa Pomorskiego.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: dyrektor ZS 8 pan Grzegorz Bortnowski, wicedyrektor  pani Lucyna Bała, wicedyrektor pani Joanna Giedrys, przedstawiciel Wydawnictwa „Didasko” – pan Wiesław Kloska, nauczyciele z zaproszonych szkół, rodzice i oczywiście uczniowie, którzy odegrali w tej uroczystości najważniejszą rolę.

Zwycięzcy uczniowie zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i upominkami a szkoła, która zwyciężyła otrzymała stosowny puchar.

Podsumowaniem zmagań ortografików i matematyków był Puchar Przechodni dla szkoły, która osiągnęła najlepsze wyniki w Ortografiku i Matematyku.

Puchar „Najlepszego Ortografika” otrzymała w tym roku NASZA SZKOŁA – SP 8 w Toruniu, a Puchar „Najlepszego Matematyka” trafił do Społecznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego.

W ogólnej punktacji (99 pkt.) I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 i to właśnie NAM przypadł zaszczyt przejęcia Pucharu Przechodniego od Szkoły Podstawowej nr 5, będącej zeszłorocznym laureatem. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła II miejsce zdobywając 96 punktów, a III miejsce przypadło Zespołowi Szkół Muzycznych, z 89 punktami.

Międzyszkolny konkurs otrzymał honorowy patronat Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego,  Prezydenta Miasta Torunia i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, natomiast  patronat medialny objęła  Telewizja Petrus, TMI, TV Toruń, DDT, Nowości Dziennik Toruński.

Konkurs wsparli  liczni sponsorzy: rodzice, przedstawiciele firm, itp. Wszyscy mecenasi, sponsorzy i patroni medialni zostali oficjalnie wyczytani podczas gali i przyjęli podziękowania od Dyrektora Zespołu Szkół Nr 8 – Grzegorza Bortnowskiego.      Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów z SP 8 z klasy 2e pod kierunkiem pani Anny Rydzyńskiej, z klasy 2f pod kierunkiem pani Emilii Tyburskiej i z klasy4a – pani Ewy Ruszkowskiej.