Dziś mamy: wtorek 2024-04-23 , imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Cała Polska czyta dzieciom - Dzień Pluszowego Misia

Już kilku lat z dużym powodzeniem organizujemy głośne czytanie  najmłodszym uczniom naszej szkoły w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Od trzech lat w/w  akcja połączona została ze zbiórką pluszowych misiów dla oddziałów onkologicznych szpitali z naszego województwa. Organizacja tego dnia przypada  25.11 w Dniu Pluszowego Misia.

Tego roku bajki o Kubusiu Puchatku czytały  wolontariuszki Fundacji Mam Marzenie oraz członkowie Komitetu Praw Dziecka  przy UMK w Toruniu. Uczniowie poznali  przygody Kubusia, Tygryska. Krzysia oraz Prosiaczka. Po spotkaniu uczniowie przekazali przyniesione pluszami młodym wolontariuszom Szkolnego Koła Przyjaciół Fundacji Mam Marzenie. wraz ze  środkami higienicznymi dla Hospicjum Światło.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za udział w akcji.