unicef
Dziś mamy: poniedziałek 2018-04-23 , imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Jesteś w: » Zielona Klasa

Zielona Klasa

Rada Rodziców kontynuuje prace związane z przygotowaniem Zielonej Klasy – sali lekcyjnej na świeżym powietrzu, w której w cieplejsze dni odbywać się będą lekcje przyrody i biologii.

Klasa będzie wyposażona w drewniane ławki, siedzenia z pieńków, domki dla ptaków, stację meteorologiczną oraz będzie otoczona ogródkiem kwiatowo-warzywnym, o który dbać będą uczniowie.

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do pomocy!

Plan prac

14 kwietnia (sobota), godz. 10:00 – 14:00

• prace cięższe wymagające pomocy silnych osób
  • wymurowanie ogrodzenia dużej grządki (zielnik)
  • nawiezienie ziemi
  • prace porządkowe

Prosimy, aby każda klasa wydelegowała przynajmniej jednego rodzica do pomocy. Prosimy o przybycie w stroju roboczym oraz (w miarę możliwości) z własnymi rękawicami ogrodowymi i narzędziami (łopata, grabie).

21 kwietnia (sobota), godz. 10:00 – 14:00

• drobne prace porządkowe
  • sadzenie roślin
  • zbijanie stołów z desek

Zachęcamy do przynoszenia własnych sadzonek (nasion i cebulek) ziół (bazylii, mięty, oregano) i warzyw (pietruszki, marchwi, koperku, sałaty, ogórków, rzodkiewki, cebuli, pora, selera)   – zapraszamy szczególnie dzieci.

Przy kolejnej okazji będziemy sadzić kwiaty, póki co prosimy ich nie przynosić.

Prosimy o przybycie w stroju roboczym oraz (w miarę możliwości) z własnymi rękawicami ogrodowymi i narzędziami (motyczki, grabki, łopatki). Będzie też pula sadzonek i narzędzi przygotowanych przez Radę Rodziców.

28 kwietnia (sobota), godz. 11:00 – 11:30

• oficjalne otwarcie Zielonej Klasy
  • konkurs na najciekawiej wiosennie udekorowany rower

28 kwietnia (sobota), godz. 11:30 – 14:00