Dziś mamy: wtorek 2024-04-16 , imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Piękne rozpoczęcie sezonu pływackiego!

16 czerwca 2018 r. tuż przed wakacjami na zakończenie sezonu, odbyły się w Toruniu IV Ogólnopolskie Zawody Pływackie ,,O Błękitną Wstęgę Wisły". Wywalczyłem tu srebrny medal w stylu klasycznym, szybszy ode mnie był tylko mój brat bliźniak, który wywalczył tu złoto. Razem stanęliśmy na podium . Wraz ze swoją sztafetą w składzie: Iga Tkaczyk, Natalia Lipińska, Miłosz Wrześniewski, Rafał Szyburski wywalczyliśmy brązowy medal. Na drugim miejscu zdobywając srebro uplasowała się druga sztafeta z Ósemki: Martyna Motylewska, Oliwia Klonowska, Artur Szyburski, Nikodem Dankowski. Mój brat Artur zdobył puchar w dwuboju za swoje dwa indywidualne starty. Końcówka roku należała do bardzo intensywnych również w nauce. Braliśmy udział w konkursie ,,Najlepszy Ortografik'' i ,,Najlepszy Matematyk'' na etapie szkolnym gdzie odnieśliśmy sukcesy.

Nowy rok szkolny zaczęliśmy równie dobrze. 29 września br. byliśmy w Ciechanowie na pierwszych zawodach w sezonie, z których wróciliśmy ze srebrnym medalem w sztafecie męskiej w składzie: Artur i Rafał Szyburscy, Nikodem Dankowski i Miłosz Wrześniewski. Olbrzymi sukces odniósł mój brat Artur, który nie dość, że wywalczył złoty medal w stylu klasycznym na dystansie 50 m, to jeszcze pobił rekord szkoły na tym dystansie. Nasi koledzy i koleżanki z klasy również wrócili z medalami. Oby cały rok tak się układał.

Rafał Szyburski kl. 2A

Poniżej szczegółowe wyniki:

50 m stylem dowolnym

rocznik 2011 - Iga Tkaczyk - złoto

rocznik 2010 - Martyna Motylewska - miejsce 8  i Nikodem Dankowski - miejsce 5

50 m grzbiet

rocznik 2011 - Iga Tkaczyk - srebro

rocznik 2010 - Martyna Motylewska - 6 miejsce, Artur Szyburski - 6 miejsce i Nikodem Dankowski – 7 miejsce

50 m klasyczny

rocznik 2011 - Iga Tkaczyk - złoto

rocznik 2010 - Artur Szuburski - złoto, czas to rekord klubu w kategorii dzieci 8-letnich!!

Nikodem Dankowski - 4 miejsce i Rafał Szyburski  - 6 miejsce

50 m motylkowy

rocznik 2010 - Martyna Motylewska – srebroMiłosz Wrześniewski - srebro

sztafeta 4x50m stylem dowolnym

chłopcy: Miłosz Wrześniewski, Nikodem Dankowski, Artur Szyburski i Rafał Szyburski- srebro

Iga Tkaczyk - najlepsza zawodniczka wśród dziewczynek rocznika 2011.

Gratulujemy!!!