BIP
Dziś mamy: czwartek 2024-03-28 , imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
PlanyAktualnościDokumenty szkolneProgramy i podręcznikiPsycholog, Pedagog, Pedagog SpecjalnyEgzaminy i sprawdziany

Kolejne sukcesy naszych pływaków

W sobotę uczestniczyliśmy w zawodach pływackich „Z Delfinem do Tokio”. Gośćmi honorowymi byli wicemistrz świata Konrad Czerniak oraz mistrz Europy Tomasz Polewka.

Łącznie pływacy Ósemki wywalczyli 12 medali: 3 złote, 3 srebrne i 6 brązowych.
Rekordy życiowe zostały poprawione w 35 przypadkach na 52 osobostarty.

Adam Jackiewicz wygrał na 100m klasycznym oraz był trzeci na tym samym dystansie stylem dowolnym. Wyniki na obu dystansach (1:02.79 100m dow oraz 1:19.08 100m klas) są nowymi rekordami klubu w kat. 12 lat.

Dwa medale wypływały również Julia Jackiewicz i Oliwia Klonowska. Julia była pierwsza na 50m dowolnym i trzecia na 50m motylkiem. Julia zdobyła również puchar dla najlepszej zawodniczki za 2 starty w kat. 10 lat.
Oliwia zajęła drugie miejsce na 50m dowolnym i trzecie na 50m grzbietem. Wynik Oliwii na 50m dowolnym (39.19) jest nowym rekordem klubu w kat. 8 lat.

Na 50m żabką złoto wywalczył Artur Szyburski, a brąz Rafał Szyburski. Wynik Artura (52.31) jest nowym rekordem klubu w kat. 8 lat. Artur był również szósty na 50m dowolnym.

Nikodem Dankowski zajął drugie miejsce na 50m dowolnym, a na 50m grzbietem był czwarty.
Srebro wywalczył również Wiktor Żywicki na 50m klasycznym. Wiktor płynął również 50m dowolnym, gdzie był piąty.

Po brązowe medale popłynęli: Patryk Wyczółkowski na 50m grzbietem oraz Miłosz Wrześniewski na 50m dowolnym. Miłosz był również ósmy na 50 m grzbietem, Patryk szósty na 50m dowolnym.

Zajęliśmy również kilka miejsc tuż za podium. Dwa razy na czwartym miejscu dopłynęła Natalia Lipińska (50m dow oraz 50m grzbiet). Natalia Czarnomska była czwarta na 50m dowolnym i piąta na 50m grzbietem. Martyna Motylewska była piąta na 50m dowolnym oraz szósta na 50m grzbietowym. Adrianna Mulska zajęła czwarte miejsce na 50m dowolnym oraz ósme na 50m grzbietowym. Natalia Kubik był szósta na 50m klasycznym. Weronika Giedrys zajęła siódme miejsce na 100m grzbietowym. Patrycja Piechocka była siódma na 50m klasycznym oraz ósma na 50m dowolnym.

Już za 2 tygodnie (sobota 10 listopada) znowu widzimy się na basenie uniwersyteckim przy ul. Św. Józefa, gdzie gospodarzem zawodów będzie nasz klub. Serdecznie zapraszamy na kolejną już edycję zawodów „Pływam na medal”.