Dziś mamy: piątek 2024-04-19 , imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
2018-11-20

Udział naszych uczniów w uroczystej gali z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

9 listopada 2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej gali z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Odbyła się ona w Szkole Podstawowej nr 35 im. Polskich Olimpijczyków w Toruniu, która brała udział w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Godność, wolność, niepodległość". W ramach tego projektu szkoła realizowała szereg przedsięwzięć uświetniających rocznicę, w tym międzyszkolne konkursy literackie.

Uczeń p. A. Lorek - Piotr Schulz (VIa) oraz uczennica p. A. Olszewskiej - Marysia Wilińska (VIb) wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim "Być poetą", który w bieżącym roku przebiegał pod hasłem "Wolność jest w nas", natomiast uczniowie p. A. Lorek - Alicja Dynaburska (VIa) oraz Igor Widurski (VIa) swych sił spróbowali w Międzyszkolnym Konkursie Literackim z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości "Niepodległa".
Nagrody wręczał Pan Prezydent Michał Zalewski.