Dziś mamy: wtorek 2024-04-23 , imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Lekcja historii w 3A

Na jednej z lekcji naszą klasę - 3 A odwiedził mój tata. Jego wizyta nie była przypadkowa. Na kilku poprzednich lekcjach uczyliśmy się o rycerzach. W związku z tym mój tata, który kiedyś był w bractwie rycerskim przyszedł do nas i przyniósł swoją zbroję. Wszyscy ustawiliśmy się w półkolu, pośrodku którego na podłodze tata rozłożył części lśniącej zbroi: hełm, napierśnik, metalowe rękawice oraz miecz. Każdy z uczniów naszej klasy mógł przymierzyć elementy zbroi a także sprawdzić, jak ciężki był miecz średniowiecznego rycerza. W tym czasie mój tata opowiadał ciekawe rzeczy na temat rycerzy. Mówił, jak nazywają się poszczególne części zbroi, do czego służyły i jak powstały. Wspomniał też o modzie, którą kierowali się rycerze w różnych okresach i jak zmieniał się ich strój i zbroje. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści o średniowieczu, każdy z niecierpliwością czekał na chwilę, kiedy będzie mógł założyć na swoją głowę ciężki, stalowy hełm czy przymierzyć lśniące, metalowe rękawice. Bardzo podobała mi się ta lekcja historii. Widząc twarze moich koleżanek i kolegów jestem przekonany, że mieli oni podobne wrażenia".
                                                                                                   Bogumił B.