Dziś mamy: środa 2024-04-24 , imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników

W dniu 28 marca 2019 roku w Bydgoszczy odbył się półfinał IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. W etapie wojewódzkim zmierzyło się osiem drużyn, które wcześniej zwyciężyły w swoich powiatach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 5B Natalia Olkowska i Liwia Prusiecka oraz z klasy 6B Maria Wilińska. Uczestniczki przeczytały lekturę autorstwa Piotra Patykiewicza pt.: „Łukasz i kostur czarownicy” a następnie przez kilka tygodni analizowały ją i uczyły się jej prawie na pamięć.

Test zawierał bardzo szczegółowe pytania, za które łącznie można było zdobyć 150 punktów. Nasza drużyna uzyskała 141 punktów i zajęła II drugie miejsce w województwie kujawsko – pomorskim. Zgodnie z regulaminem konkursu do finału awansuje tylko jedna drużyna z każdego województwa.

Niemniej naszej drużynie należą się serdeczne gratulacje. Dziewczyny osiągnęły ogromny sukces, zwyciężyły w etapie szkolnym, następnie w etapie powiatowym pokonały siedem innych drużyn. W krótkim czasie przeczytał i nauczyły się dziewięciu dodatkowych lektur poświęcając na to każdą wolna chwilę.

Do zobaczenia za rok!!!