Dziś mamy: czwartek 2024-04-25 , imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Propozycje toruńskich instytucji dla uczniów

Uczniowie toruńskich szkół mogą skorzystać z oferty 15 instytucji. Wezmą udział w zajęciach artystycznych i sportowych, pokazach filmowych, lekcjach historii. Na część zajęć obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Młodzież może również samodzielnie odwiedzić Arenę Toruń i kibicować zawodnikom startującym w Mistrzostwach Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce.

Centrum Wsparcia Biznesu (ul. Konopnickiej 13)

W poniedziałek do godz. 12.30 będą się odbywały zajęcia w Centrum Wsparcia Biznesu. Mogą wziąć w nich udział uczniowie klasy siódmych i ósmych oraz gimnazjaliści. Spotkania odbędą się także we wtorek o godz. 8.30–12.30. Zapisy pod nr. 56 611 89 30.

Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

Dwór Artusa zaprasza na maratony filmowe od poniedziałku do piątku w godz. 9–12. Zajęcia skierowane są do dzieci powyżej 12. roku życia. Zapisy: tel. 56 655 49 39; e-mail sekretariat@artus.torun.pl.

Baj Pomorski (ul. Piernikarska 9)

Od poniedziałku do piątku w godz. 8–13 Baj zaprasza dzieci z najmłodszych klas podstawowych na warsztaty muzyczne, literackie, plastyczne, aktorskie. Zapisy 8 kwietnia 2019 r. do godz. 15.30 – tel. 56 652 24 24 w. 35, 36.

Dom Muz (ul. Poznańska 52)

Zajęcia dla dzieci w wieku 7–13 zaczną się we wtorek. W programie m.in. gry i zabawy, zajęcia plastyczne, pokaz filmów. Zajęcia będą się odbywały w godz. 8–15.30. Zapisy: 56 664 49 12, poznanska@dommuz, plsekretariat@dommuz.pl.

Centrum Kultury Zamek Krzyżacki

Bogaty program zajęć przygotowało CK Zamek Krzyżacki. W instytucji odbędą się lekcje żywej historii połączone z zabawami integracyjnymi na ruinach zamku krzyżackiego. Uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w trzygodzinnych zajęciach. W programie m.in. zwiedzanie ruin zamku z przewodnikiem, średniowieczne zabawy rycerskie (strzelanie z łuku, rzut podkową, podchody historyczne). Uczniowie klas gimnazjalnych mogą wziąć udział w trzygodzinnych lekcjach, podczas których zwiedzą ruiny zamku i zobaczą film poświęcony historii tego miejsca. Chętni otrzymają gorącą herbatę. Zajęcia będą się odbywały codziennie do piątku w godz. 10–12. Zapisy: tel. 56 653 97 22, 501 803 579, centrum@ckzamek.torun.pl.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (ul. Łokietka 5)

Młyn Wiedzy zaprasza dzieci powyżej 13. roku życia na zwiedzanie swoich wystaw, które odbędzie się w dwóch turach: w godz. 9–12 i 12–15. Dzieci powinni zabrać ze sobą legitymacje szkolne. Więcej informacji: mlynwiedzy.org.pl.

Lodowisko Tor-Tor (ul. Bema 23/29)

Dzieci w wieku 7–12 lat będą mogły wziąć od wtorku w zajęciach na Tor-Torze. Lekcje będą się odbywały do piątku w godz. 8–15. Zapisy: marketing@mosir.torun.pl.

Hala Olimpijczyk (ul. Słowackiego 103)

Od wtorku do piątku w godz. 8–15 dzieci w wieku 7–12 lat będą mogły wziąć udział w zajęciach sportowych. Zapisy: marketing@mosir.torun.pl.

Korty Tenisowe Przy Skarpie

Codziennie do piątku w godz. 8–15 dzieci w wieku 7–12 lat będą mogły wziąć udział w zajęciach sportowych. Zapisy korty@mosir.torun.pl.

Mini Aquapark (ul. Hallera 79)

Codziennie do piątku w godz. 8–15 dzieci w wieku 7–12 lat będą mogły wziąć udział w zajęciach sportowych. Zapisy aquapark@mosir.torun.pl.

Stadion Miejski (ul. Bema 23-29)

Na stadionie od wtorku do piątku w godz. 10–14 będą się odbywały treningi lekkoatletyczne. Zapisy: wsit.umt@gmail.com.

Boisko ze sztuczną murawą (Szosa Chełmińska)

Na boisku od wtorku do piątku w godz. 10–12 będą się odbywały treningi piłkarskie. Zapisy: wsit.umt@gmail.com.

Centrum Sztuki Współczesnej (Wały gen. Sikorskiego 13)

CSW zaprasza we wtorek i środę na seanse filmowe. O godz. 10 zobaczymy animacje skierowane dla widzów powyżej 6. roku życia. O godz. 12 zacznie się projekcja filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, a o godz. 14 – „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”. Zapisy: 56 610 97 17.

Arena Toruń (ul. Bema 73-79)

W hali na Bema odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce. Młodzież może je oglądać bez zapisów w godz. 8.30–19.

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Bogaty program zajęć przygotowało Muzeum Okręgowe w Toruniu. Uczniowie będą mogli spędzić czas w Ratuszu Staromiejskim, Muzeum Podróżników przy ul. Franciszkańskiej, Muzeum Historii Torunia przy ul. Łaziennej i Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Zapisy: 56 660 56 32, 56 660 56 05. Dokładny program: muzeum.torun.pl.

Teatr Horzycy (pl. Teatralny 1)

W związku ze strajkiem Teatr Horzycy zaprasza dzieci w wieku 6-8 lat na spacery po teatrze. Akcja odbędzie się we wtorek o środę w godz. 8.30-9.15 i 9.15-10. Zapisy: edukacja@teatr.torun.pl, tel. 605 034 199. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.