Dziś mamy: czwartek 2024-04-25 , imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Sukces w Wojewódzkim Konkursie „Humanista Rokuˮ

Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces w Wojewódzkim Konkursie „Humanista Rokuˮ  pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wójta Gminy Lubicz. Do konkursu zakwalifikowano najlepszych humanistów z województwa, nasi zaś uczniowie znaleźli się w grupie najlepszych:  Błażej Szymański z kl III d gimnazjum zajął II miejsce, Marta Wilińska z kl III d gimnazjum  otrzymała wyróżnienie. Test konkursowy pisało 101 uczniów z 58 szkół. Uczniowie zmierzyli się ze 160 pytaniami z dziedzin humanistycznych – języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, etyki – ale również ogólnej wiedzy o świecie – zwłaszcza wydarzeniach kulturalnych, miejscach i postaciach związanych z kulturą i popkulturą, postaciach historycznych, charakterystycznych budowlach i stylach malarskich.

Uczniowie otrzymali cenne nagrody, m.in. tablet ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

To pierwszy tak ogromny sukces uczniów naszej szkoły. Popisali się oni ogromną znajomością przedmiotu, zatem tytuł, który otrzymali, jest odzwierciedleniem zarówno ich ogromnej erudycji, ciekawości świata, a także pasji, z jaką zgłębiają tajniki jakże wdzięcznej, równocześnie zaś rozległej i trudnej dziedziny, jaką jest humanistyka. Z pewnością hasło przewodnie tegorocznego konkursu, którym uczyniono słynne zdanie starożytnego filozofa Terencjusza: „Człowiekiem jestem; nic, co ludzkie, nie jest mi obce” trafnie charakteryzuje naszych laureatów.

Gratulacje!