Dziś mamy: sobota 2024-04-20 , imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

IV Toruńskie Manewry Ratownicze

23 maja w IX Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu odbyły się Toruńskie Manewry Ratownicze, w których czynny udział wzięli uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum z różnych szkół grodu Kopernika.

Zespół ratowniczy reprezentujący naszą Ósemkę składał się z uczniów klasy 8a: Sylwii Kusior, Marty Lewandowskiej,Oliwiera Chojnackiego oraz Bartosza Gajewskiego. Nasi przedstawiciele  mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności oraz zdobyć doświadczenie, udzielając pierwszej pomocy w symulowanych wypadkach z wykorzystaniem sztucznych ran i krwi, w możliwie zbliżonych do realnych warunkach.

Organizatorzy festynu przygotowali dla wszystkich przybyłych możliwość obserwowania różnych zespołów ratowniczych, każdy mógł zapoznać się ze sprzętem i pracą Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Policji i WOPR-u. Stworzone stanowiska edukacyjne dawały możliwość uczestniczenia w resuscytacji, defibrylacji, opatrywania ran, symulacji dachowania pojazdu, akcji ratownictwa w wypadku komunikacyjnym oraz profilaktyki przeciwpożarowej (namiot z zadymieniem).

Ósemkowi ratownicy zaprezentowali się świetnie i możemy być z nich naprawdę dumni. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły również w przyszłym roku będą mieli możliwość uczestniczenia w takiej świetnej zabawie, która jednocześnie jest doskonałą lekcją uświadamiającą młodym ludziom, jak radzić sobie w różnych niebezpiecznych i trudnych do przewidzenia sytuacjach.