Dziś mamy: piątek 2024-03-29 , imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Odbiór legitymacji i świadectw szkolnych

" W związku ze zmianą Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków - niepełnoletni uczniowie mogą samodzielnie odbierać legitymacje szkolne, świadectwa ukończenia szkoły, a także inne dokumenty określone w rozporządzeniu "

cleardot.gif

6 września 2019 wszedł w życie nowy przepis Ministra Edukacji Narodowej.

Zgodnie z nim, odbiór wszelkich dokumentów typu legitymacja szkolna, zaświadczenie o przebiegu nauki i świadectwo ukończenia szkoły w przypadku niepełnoletnich uczniów musi odbywać się za poświadczeniem rodziców. Cytat z rozporządzenia:

„Szkoła prowadzi imienną ewidencję wydanych świadectw ukończenia szkoły, indeksów, legitymacji szkolnych,... oraz duplikatów świadectw ukończenia szkoły, indeksów, legitymacji szkolnych i e-legitymacji szkolnych. Ewidencja zawiera: imię (imiona) i nazwisko, numer PESEL ucznia albo absolwenta, numer wydanego dokumentu, datę odbioru dokumentu oraz podpis pełnoletniego ucznia lub rodziców niepełnoletniego ucznia albo absolwenta.”