Dziś mamy: czwartek 2024-04-25 , imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Sukces naszych piłkarzy w ogólnopolskim turnieju FUTSAL GRAM

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8, uczniowie klasy sportowej 8 b:

Lewandowski Igor, Nowicki Wiktor, Piątkowski Adrian, Jukiel Aleksander, Leszczyński Miłosz, Urbański Igor, Wesołowski Miłosz, Molski Kacper, trener Mariusz Kopański

z powodzeniem wzięła udział w programie FUTSAL GRAM.

Głównym celem cyklu rozgrywek, w ramach którego najpierw rozegrano cztery turnieje eliminacyjne, była popularyzacja futsalu jako osobnej dyscypliny sportu, a nie „piłki nożnej halowej”. Imprezę finałową zorganizował AZS Politechniki Opolskiej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Futsal Ekstraklasy. Oficjalną piłką turnieju była piłka Select.

W eliminacjach, na poziomie miejskim, wygraliśmy wszystkie mecze (SP 15, SP 13, SP 34) i z kompletem zwycięstw awansowaliśmy do kolejnej rundy eliminacyjnej, która obejmowała cztery województwa ( kujawsko - pomorskie, pomorskie, łódzkie i świętokrzyskie).

Również na tym szczeblu odnieśliśmy komplet zwycięstw i awansowaliśmy do Finału Ogólnopolskiego, który odbył się w Opolu. Wystąpiło w nim 12 drużyn chłopców. Pierwszego dnia rywalizowano w grupach, natomiast w niedzielę drużyny walczyły systemem pucharowym.

W rywalizacji chłopców trudno było wskazać faworyta. W rozgrywkach grupowych, pierwszym naszym  rywalem była  SP 8 Siemianowice Śląskie. W meczu, w którym posiadaliśmy dość wyraźną przewagę padł remis 1-1. Szkoda niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Do wyjścia z grupy potrzebowaliśmy zwycięstwa z SP Opole. Nie daliśmy najmniejszych szans rywalom i dzięki zwycięstwu 8-1 awansowaliśmy do ćwierćfinału turnieju.

Tam spotkaliśmy się z drugą szkołą gospodarzy  PSP 5 w Opolu. Szybko stracone dwie bramki, po indywidualnych błędach naszych zawodników, ustawiły mecz. Mimo ambitnej postawy nie daliśmy rady odrobić strat i tym sposobem zakończyliśmy udział w Ogólnopolskim Turnieju FUTSAL GRAM na miejscu 5 w POLSCE. Jest to wielki sukces osiągnięty przez naszych piłkarzy z klasy 8B.

Organizatorzy zadbali o należytą oprawę i dodatkowe atrakcje dla uczestników. Uczestników finałów zakwaterowano w najlepszych opolskich hotelach, drużyny i piłkarki oraz piłkarzy hojnie obdarowano nagrodami. Zmagania były na żywo transmitowane w internecie, a po boiskowych emocjach wszyscy poszli do kina na specjalny seans.