Dziś mamy: sobota 2024-04-20 , imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Udział w uroczystościach z okazji 100 – lecia powrotu Torunia do Polski

Nasi uczniowie z klas IV b, Vf, VI c, VIIc i VIIb godnie reprezentowali szkołę podczas uroczystych obchodów  z okazji 100 – lecia  powrotu Torunia do wolnej Polski. Brali udział w Halleriadzie (pikniku kawaleryjskim na Rynku Staromiejskim) podczas którego mogli obejrzeć m.in pokazy wyszkolenia ułańskiego, potyczki kawalerzystów oraz przenieść się w czasie i przejść proces rekrutacji do Błękitnej Armii Hallera. Chętnie wzięli udział w konkursie historycznym, w którym mogli pochwalić się swoją wiedzą, za co zostali nagrodzeni upominkami. Następnie brali udział w  uroczystościach na pl. 18 stycznia oraz na Rynku Staromiejskim. To była żywa lekcja historii!