Dziś mamy: sobota 2024-04-20 , imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
2021-12-22

Rozwiązanie szkolnego konkursu j. niemieckiego „DerAdventskalender"

W grudniu br. szk. zorganizowany został szkolny konkurs j. niemieckiego „DerAdventskalender” dla uczniów klas siódmych i ósmych, zorganizowany przez p.K. Szarszewską i p. M. Luter

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego oraz wzbudzenie szacunku dla  kultur i tradycji innych narodów.

W Niemczech tradycja odliczania upływających dni adwentu przy pomocy kalendarza adwentowego ma już bardzo długą tradycję. Pierwszego grudnia dzieci otrzymują kalendarz z 24 okienkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Kalendarz ma umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Również w Polsce kalendarze adwentowe cieszą się coraz większą popularnością, a pomysłowość w ich wykonaniu jest zaskakująca.

W kalendarzach naszych uczniówzamiast czekoladekznalazł się bogaty zasób niemieckiego słownictwa związanego z  tematyką bożonarodzeniową.

Zainteresowanie uczniów konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy mnóstwo pięknych prac konkursowych, które wyeksponowane zostały na szkolnym holu, pięknie komponując się ze szkolną dekoracją świąteczną. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas nieograniczona kreatywność i wyobraźnia naszej szkolnej młodzieży. Każdy z wykonanych kalendarzy jest jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i wyjątkowy. Niezmiernie trudno było nam wyłonić zwycięzców.

Po naradzie komisji konkursowej przyznane zostały nagrody i wyróżnienia :

I miejsce – Zuzanna Karpa ( klasa 8d)

II miejsce – Julia Szeląg ( klasa 8c)

III miejsce – Damian Zapałowski ( klasa 8f)

Wyróżnienia otrzymali:

Vanessa Karpińska ( klasa 7a),

Jakub Okupny ( klasa 8f),

Nikola Osiecka ( klasa 8c),

KiaraWiwitt ( klasa 7f),

Beata Rudnicka ( klasa 7d),

Jan Garkowski ( klasa 7b).

Serdecznie gratulujemy. Rozdanie dyplomów i nagród obędzie się w styczniu, po powrocie do szkoły.

FroheWeihnachten życzą p. Kamila i p. Małgorzata

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: