Dziś mamy: piątek 2024-04-19 , imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
2022-12-15

Laboratoria Przyszłości - wykorzystanie sprzętu w grudniu.

Pierwsze wprawki w szyciu na maszynie.

Klasa 5 odwiedziła szkolną pracownię krawiecką. Pracownia wyposażona zostala w 5 dodatkowych maszyn w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie poznali budowę maszyn do szycia. Rozpoczęli też naukę szycia. Piersze kroki w szyciu na maszynie stawiali w szyciu po śladzie. Szlaczki do ćwiczeń szycia po raz pierwszy, na kartkach. Okazało się to bardzo emocjonujące.

Czekamy na kolejne lekcje z maszynami i innym wyposażeniem pracowni kraiweckiej.

Robotyka w klasie 4

W poniedziałek klasa 4A w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" uczestniczyła w zajęciach z robotyki. Zabawie nie było końca, uczniowie urządzali wyścigi robotów, badali ich reakcje na napotkane przeszkody oraz projektowali trasę dla robotów. Roboty odegrały nawet świąteczną melodię !

Uczniowie programują roboty

W ramach lekcji informatyki uczniowie odwiedzają pracownię robotyki. Pracownia została doposażona w dodatkowe roboty w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

.

Lekcje biologii  z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości

Czym są te pantofelki?