Dziś mamy: piątek 2024-03-29 , imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Laboratoria Przyszłości w kwietniu - nasze działania

Uczniowie klasy szóstej w ramach lekcji informatyki programowali roboty. Sterowali nimi przy pomocy klawiatury oraz aplikacji w telefonie. Tworzyli skrypty sterujące diodami robota, eksperymentowali parametrami tak, aby uzyskać określony kolor diody. Nauka z robotami dostarczyła wiele frajdy i daje możliwość rozwijania umiejętności technicznych.

Klasa szósta naukę kodowania podjęła również z grą Scottie Go! Edu. Naukę podstawowych pojęć programistycznych takich jak: pętla, instrukcja warunkowa zmienne, funkcje uczymy się nie tylko budując skrypty w Scratchu na monitorze komputera, ale również przy pomocy kartonowych bloczków, które składamy niczym puzzle.

Na lekcji techniki podsumowliśmy nasze prace: maskotki, które wykonywaliśmy w klasie 5 w pracowni krawieckiej.

Tworzyliśmy imienne hafty na naszej szkolnej hafciarce.