Dziś mamy: czwartek 2024-03-28 , imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
Jesteś w: » Sport w szkole » Klasy sportowe

OSSM ( Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży) w Toruniu 2015/2016

Od czterech lat w naszej szkole mamy „Klasę piłkarską” , która funkcjonuje w ramach Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży przy K-P ZPN w Bydgoszczy.
OSSM to ogólnopolski projekt, który powstał w 2004 roku na mocy porozumienia PZPN i ówczesnego Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu ( obecnie Ministerstwo Sportu i Turystyki). Ośrodki zostały powołane w celu zapewnienia prawidłowego szkolenia oraz wyłonienia spośród młodych adeptów piłki nożnej najzdolniejszych profesjonalnych piłkarzy.

Wszystkim młodym piłkarzom życzymy wytrwałości w treningach, sumienności i spełnienia sportowych marzeń.

Uczniom oferowane są:

• zajęcia treningowe 5-7 razy w tygodniu (treningi zespołowe i indywidualne) prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę trenerską,
  • wyjazdy na zgrupowania sportowe, sprzęt sportowy  i odżywki
  • basen oraz gabinety odnowy biologicznej,
  • opieka lekarska oraz fizjoterapeutyczna,
  • internat.

Uczniowie uczestniczą w zajęciach pokazowych prowadzonych przez trenerów ekstraklasy
i trenerów reprezentacji Polski oraz w zajęciach teoretycznych i pokazach multimedialnych. Mecze grają w macierzystych klubach.

Nadzór pedagogiczny z ramienia Gimnazjum Nr 8 sprawują:

Dyrektor szkoły – p. Grzegorz Bortnowski

Z - ca Dyrektora d/s gimnazjum – p. Joanna Giedrys

Wychowawczyni klas

1e – Iwona Walecka

2e – Kamila Szarszewska,

3e- Marta Błaszkiewicz

Szkoleniowcy klasy gimnazjalnej:

Trener Andrzej Magowski (klasa trenerska mistrzowska UEFA PRO, trener koordynator K- P ZPN; )

I Gimnazjum

Trener Marcin Zawadzki ( Trener II klasy  , UEFA B )

Asystent Łukasz Kierzkowski ( Trener UEFA A)

II Gimnazjum

Trener  Rafał Lewandowski ( Trener II klasy , UEFA B, asystent trenera kadry K-PZPN 2001 )

Asystent Dawid Baranowski ( Trener II klasy , UEFA A )

III Gimnazjum

Trener Andrzej Górecki ( Trener II klasy , UEFA A , trener koordynator OSSM Toruń )

Asystent Andrzej Szpala ( Trener II klasy  )

Trener bramkarzy Rafał Krzywania ( Trener UEFA B )

Masażysta  Tomasz Rudnicki

Baza szkoleniowa

Zajęcia dydaktyczne i specjalistyczne odbywają się na własnych obiektach, na terenie szkoły lub w jej pobliżu (boisko piłkarskie na miejskim stadionie, siłownia, basen, sala gimnastyczna, boisko ze sztuczną nawierzchnią typu Orlik).

Zajęcia prowadzone są zgodnie z programem opracowanym przez trenerów PZPN.

Latem organizowane są wyjazdy na zgrupowania sportowe, integracyjne oraz tzw. zielone szkoły