Dziś mamy: czwartek 2024-04-18 , imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Comenius - szkoła podstawowa

Program Comenius

Szkoła Podstawowa Nr 8

We wrześniu 2012 roku Szkoła Podstawowa NR 8 przystąpiła do programu Comenius – uczenie się przez całe życie. Nasz projekt „Let's help students learn via traditional games” -  „Pomóżmy dzieciom uczyć się poprzez tradycyjne gry” przewidziany jest do realizacji w latach 2012-2014, i umożliwia nam współpracę ze szkołami w Turcji i Hiszpanii.

Celem naszego działania jest przybliżenie dzieciom tradycyjnych gier i zabaw, zapomnianych lub mało znanych przez młode pokolenia, a w które grali rodzice i dziadkowie w zaprzyjaźnionych krajach. Chcemy uświadomić dzieciom, że w dzisiejszych czasach mogą być one wspaniałą alternatywą dla gier komputerowych, które tak bardzo pochłaniają wszystkich już od najmłodszych lat. Nieocenionym, naszym zdaniem, walorem tych gier jest spędzanie wolnego czasu wspólnie z rodzicami i rodzeństwem, co obecnie w wielu rodzinach jest rzadkością. Istotną rzeczą naszej współpracy jest poszerzanie i wymiana wiedzy na temat wybranych regionów krajów partnerskich, poznawanie podobieństw i różnic w kulturze, tradycjach, religiach, promowanie tolerancji wobec ich odmienności. W trakcie realizacji naszego projektu uczniowie będą mieli wspaniałą możliwość doskonalenia języka angielskiego, a także umiejętności posługiwania się technologią komunikacyjno-informacyjną.

Chcemy do współpracy zaangażować jak największą liczbę uczniów z naszej szkoły, którzy będą pisać maile, tradycyjne listy oraz przygotowywać materiały. Każda szkoła stworzy własną miesięczną gazetkę, która będzie zawierała najważniejsze wydarzenia kulturalne. Wszystkie prace będą opracowywane w języku ojczystym i angielskim. Uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół stworzą stronę internetową lub blog, gdzie  będą zamieszczać  informacje, zadania, zdjęcia, krótkie filmy wideo.

Każda szkoła przygotuje  Kącik Comenius, w którym znajdą się materiały o szkołach partnerskich. W każdej szkole uczniowie stworzą listę popularnych gier, szczegółowo opiszą kilka z nich a także nauczą grać swoich kolegów ze szkoły i z innych krajów w jedną wybraną grę.