Dziś mamy: piątek 2024-04-19 , imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
2014-10-30

Sukcesy piłkarzy Gimnazjum nr 8

We wtorek 21.10.2014 odbył się ćwierćfinał rozgrywek Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły zajęła w nim I miejsce i tym samym awansowała do półfinału tej imprezy.
Wyniki ćwierćfinału:
Gimnazjum Dobrzejewice – Gimnazjum Nr 3 Brodnica  3:6
Gimnazjum Nr 8 Toruń – Gimnazjum Golub-Dobrzyń  1:0
W meczu o I miejsce : Gimnazjum Nr 8 Toruń – Gimnazjum Nr 3 Brodnica  4:1 (3:0)
Skład zwycięskiej drużyny: Mikołaj Migdalski , Mateusz Szafran (KPt.), Patryk Radziejewski, Paweł Karbowiński, Szymon Maciusiewicz, Łukasz Rutkowski, Bartosz Grabarczyk,  Maciej Żurawski, Michał Sacharuk, Karol Bachor, trener  Andrzej Górecki

30.10.2014 reprezentacja naszego gimnazjum walczyła w Półfinale Wojewódzkim  Gimnazjady w piłce nożnej, który odbył się w Lipnie.

W rywalizacji wzięły udział szkoły z Włocławka, Lipna, Grudziądza i Torunia (zwycięzcy czterech turniejów ćwierćfinałowych).

Gimnazjum nr 8 Toruń zajęło 1 miejsce w turnieju. Tym samym razem z drużyną z Włocławka zakwalifikowało się do finału ( 05.11.2014)  w Bydgoszczy. Oznacza to, że nasza szkoła jest już w najlepszej czwórce w województwie kujawsko-pomorskim.

W turnieju półfinałowym nasze gimnazjum reprezentowali:  Mikołaj Migdalski (bramkarz), Mateusz Szafran (kapitan drużyny), Patryk Radziejewski, Bartosz Grabarczyk, Łukasz Rutkowski, Szymon Maciusiewicz, Paweł Karbowiński, Karol Bachor, Maciej Żurawski, Kacper Kamiński, Andrzej Górecki (trener).

Wyniki:

Toruń

Włocławek

Lipno

Grudziądz

Punkty

Toruń

Włocławek

Lipno

Grudziądz

IV

O miejscach w turnieju decydował stosunek bramek w meczach rozegranych pomiędzy drużynami Lipna, Włocławka i Torunia.