Dziś mamy: środa 2024-04-24 , imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Wycieczka do Paryża

W dniach 19 – 24 listopada uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do jednej z najpiękniejszych oraz najbarwniejszych, nawet późną jesienią, stolic w Europie – Paryża, pod opieką p.Kamili Szarszewskiej. Podczas wycieczki zobaczyli malownicze Montmartre, będące kolebką artystów, arcyciekawe muzea ( Luwr) z dziełami znanymi na całym świecie, niezwykłe katedry o bogatej historii i urocze paryskie uliczki. Nie zabrakło oczywiście spotkania z „żelazną damą ”, czyli wjazdu na Wieżę Eiffla, rejsu po Sekwanie, czy spaceru ogrodami Tuileries w Wersalu. Na koniec wycieczki uczniowie mieli do dyspozycji Park Rozrywki Eurodisneyland, gdzie mogli korzystać do woli z atrakcji bajkowego świata Myszki Miki i jej przyjaciół.