Dziś mamy: sobota 2024-04-20 , imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Relacja z finału konkursu międzyszkolnego- język francuski

17 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół nr 8 odbył się finał konkursu międzyszkolnego pt:Francja i jej zabytki".Na tę uroczystość została zaproszona Dyrekcja Zespołu Szkół nr 8 w Toruniu, wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami, laureaci oraz młodzież z klas francuskojęzycznych naszego gimnazjum. Zgodnie z regulaminem konkursu, powstały prace ilustrujące najważniejsze i najbardziej zane zabytki Francji, wykonane dowolnymi technikami i w dowolnych formatach.

Spośród wielu otrzymanych prac, jury w składzie pani Anita Przybyszewska-Pietrasiak, nauczyciel plastyki w Zespole Szkół nr 28 oraz pani Irena Szczurko, nauczyciel plastyki w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu wyłoniło zwycięzców. Wyniki są następujące:

I miejsce przyznano ZOFII KORNILUK z Gimnazjum nr 11, Toruń

II miejsce przyznano MAGDALENIE BIELICKIEJ, Gimnazjum nr 16, Toruń

III miejsce dla SANDRY OREPUK, Gimnazjum nr 8, Toruń

Jury postanowiło także wyróżnić następujące osoby:

MIKOŁAJ FORNALIK, Gimnazjum nr 11, Toruń

KINGA LOERKE, Gimnazjum nr 3, Toruń

ZUZANNA PRZYBORKIEWICZ, Gimnazjum nr 16, Toruń

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowe dyplomy zaprojektowane przez panią Karinę Torlińską, upominki oraz słodycze.Nagrody w konkursie ufundowały Ośrodek Alliance Francaise w Toruniu oraz Biuro Podróży „SIESTA"

Podczas imprezy zaproszeni goście mogli wysłuchać popularnych piosenek francuskich z repertuaru Joe Dassin, Vanessy Paradis, Amel Bent czy też Lolity w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum.

Nad calością imprezy czuwały pani Irena Szczurko oraz pani Katarzyna Major.