Dziś mamy: środa 2024-05-08 , imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
2018-10-03

Uroczystość w naszej szkole : "Jestem młodym (wolnym) Polakiem."

Dnia 5.10.2018 r. o godzinie 1200 w Szkole Podstawowej nr 8 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Toruniu przy ul. Łyskowskiego 28.  odbędzie się uroczystość „Jestem młodym (wolnym) Polakiem”. Współorganizatorem uroczystości jest Fundacja Muzeum Historyczno-Wojskowe z Torunia oraz Stowarzyszenie "Sympatycy"

Celem imprezy jest promowanie wśród młodych torunian stylu życia wolnego od uzależnień, poprzez zachęcanie ich do rozwijania swoich pasji, dających poczucie prawdziwej radości i spełnienia oraz wzmacnianie poczucia wspólnoty i patriotyzmu.

Podczas uroczystości zobaczymy między innymi:

- inscenizację, którą będzie rekonstrukcja historyczna brawurowej akcji Polskiego Państwa Podziemnego, tj. zamach na dygnitarza hitlerowskiego zorganizowany przez oddział  Kedywu AK , znany  pod kryptonimem Akcja „Główki”.

- pokazy saperskie,

- warsztaty: kulinarne, krawieckie. wokalne, robotyki, taneczne i teatralne.