Dziś mamy: piątek 2024-04-26 , imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Stypendia Marszałka Województwa:"Prymus Pomorza i Kujaw" i "Humaniści na start"

Przyznawanie stypendiów dla szczególnie uzdolnionych uczniów w ramach projektu „Humaniści na start!”

na lata 2018-2021

O stypendium wnioskuje pełnoletni uczeń lub rodzic/opiekun prawny niepełnoletniego   ucznia.

1. O stypendium na dany rok szkolny może ubiegać się uczeń, który spełni łącznie następujące warunki:

a) uczęszcza do klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, klasy gimnazjalnej lub do liceum, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych;

b) w ostatnim zakończonym roku szkolnym, poprzedzającym nabór wniosków otrzymał promocję do następnej klasy, bądź otrzymał świadectwo ukończenia szkoły;

c) uzyskał w ostatnim, zakończonym roku szkolnym średnią ocen z języka polskiego i historii na poziomie nie niższym niż 4,50 obliczoną w oparciu o świadectwo szkolne z poprzedniego roku nauki, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, bez zaokrągleń;

d) uzyskał w jednym z trzech ostatnich, zakończonych lat szkolnych, poprzedzających nabór wniosków tytuł laureata lub finalisty konkursu lub olimpiady ujętych w wykazach zamieszczanych każdorazowo przed rozpoczęciem naboru na stronie internetowej projektu humanisci.kujawsko-pomorskie.pl;

e) uzyskał co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Wniosek o przyznanie stypendium pobrany ze strony internetowej projektu humaniści.kujawsko-pomorskie.pl należy wypełnić elektronicznie (na komputerze w arkuszu kalkulacyjnym).

1.  Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć następujące załączniki:

a) zaświadczenia lub inne dokumenty potwierdzające osiągnięcia w konkursach, turniejach lub olimpiadach, w formie kopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły lub innego upoważnionego do tego rodzaju czynności pracownika szkoły;

b) kserokopię świadectwa szkolnego za ostatni, ukończony rok szkolny poświadczoną za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły lub innego upoważnionego do tego rodzaju czynności pracownika szkoły.

Wnioski należy składać w wersji papierowej (wydruk elektronicznej wersji wniosku uzupełniony o wymagane podpisy) w terminie do 30 września  danego roku szkolnego.

1.  Wnioski należy składać drogą pocztową w zamkniętych kopertach na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego pl. Teatralny 2 87-100 Toruń z dopiskiem Wniosek o stypendium – „Humaniści na start!”.  Wnioski mogą być również składane osobiście  -

pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń.

1.  W przypadku dokumentów składanych drogą pocztową obowiązuje data stempla pocztowego.

Szczegółowe informacje, regulamin,  wykaz konkursów i olimpiad  znajdą Państwo :

edukacja.kujawsko-pomorskie.pl/37,humanisci-na-start

Przyznawania stypendiów dla uczniów w ramach projektu

„Prymus Pomorza i Kujaw”

na lata szkolne od 2018/2019 do 2022/2023

O stypendium wnioskuje pełnoletni uczeń lub rodzic/opiekun prawny niepełnoletniego ucznia.

Celem wsparcia stypendialnego jest zwiększenie szans rozwoju edukacyjnego uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości uczących się w województwie kujawsko-pomorskim.

1. O stypendium może się ubiegać uczeń, który spełni łącznie niżej wymienione warunki:

a) w obecnym roku szkolnym uczęszcza do klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum, technikum lub szkoły branżowej, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych;

b) w poprzednim roku szkolnym otrzymał promocję do następnej klasy bądź otrzymał świadectwo ukończenia szkoły;

c) uzyskał jedno z poniższych osiągnięć w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych

• otrzymał tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej  i tym samym  zwolnienie z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego / egzaminu ósmoklasisty:
  •  otrzymał tytuł laureata lub finalisty konkursów organizowanych bądź współorganizowanych przez kuratora oświaty dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych, których laureaci uzyskują prawo wstępu do dowolnie wybranej szkoły ponadpodstawowej/ponadgimnazjalnej, a finaliści dodatkowe punkty w procesie rekrutacji, a dodatkowo w przypadku konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa” I i II miejsce:

d) uzyskał w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne;

(Przez przedmioty przyrodnicze rozumie się przedmioty, do których zalicza się: przyrodę, biologię, chemię, geografię, fizykę.)

e) uzyskał co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

2. Wnioski należy składać w wersji papierowej (wydruk elektronicznej wersji wniosku uzupełniony o wymagane podpisy) w terminie do 30 września danego roku szkolnego. Ostatni termin rekrutacji dotyczy roku szkolnego 2022/2023.  Wnioski można składać indywidualnie lub za pośrednictwem szkoły.

3. Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć następujące załączniki:

a) kserokopie zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzające osiągnięcia w konkursach lub olimpiadach,

b) kserokopię świadectwa szkolnego za poprzedni rok szkolny.

Szczegółowe informacje, regulamin,wykaz konkursów i olimpiad,  znajdą      Państwo :

edukacja.kujawsko-pomorskie.pl/22,prymus-pomorza-i-kujaw