Dziś mamy: piątek 2024-04-26 , imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Jesteś w: » Aktualności » Dzień Patronki

Dzień Patronki

DZIEŃ PATRONKI

Dnia 6 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patronki naszej szkoły – Marii Skłodowskiej-Curie. Wcześniej uczniowie poszczególnych klas wykonali zadania według instrukcji – polegające na min. malowaniu portretów patronki, redagowaniu wierszy o niej, przeprowadzaniu eksperymentów chemicznych w salach.

Akademia natomiast przede wszystkim miała  przypomnieć czasy życia i pracy naszej polskiej noblistki, ale także wzbudzić i skłonić nas do refleksji. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę tamtych wydarzeń sprzed ponad stu lat. Uczniowie klasy 2e  stworzyli swoisty spektakl teatralny przenosząc publiczność w świat, kiedy żyła Maria Skłodowska-Curie. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia, które nosiła w sercu ta wybitna Polka.

Ten Dzień sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy wielkich naszych przodków i uświadamiamy sobie, jak dużo im zawdzięczamy. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii, dając wyraz pamięci o naszej noblistce Marii Skłodowskiej-Curie.