Dziś mamy: piątek 2024-04-26 , imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Najważniejszy dzień w historii naszego kraju - relacja z Uroczystego Apelu klas I-III

Galeria zdjęć

Rocznicę Narodowego Święta Niepodległości uczciliśmy podczas Uroczystej Akademii w dniu 8.11.2022r.

Apel przygotowała klasa III C wraz z paniami: Katarzyną Niedlich i Kamilą Grochalą. Na apelu mieliśmy zaszczyt gościć Panią dyrektor mgr Danutę Rajczak-Zalewską, Małgorzatę Luter i Joannę Giedrys.

Apel uświetniły wiersze zaprezentowane przez uczniów, piosenki wojenne, piosenki o wolności oraz utwory patriotyczne. Dzieci zagrały na fletach i instrumentach perkusyjnych. Nie zabrakło scen wzruszenia np. podczas piosenki „Rozkwitały pąki białych róż” śpiewanej przez solistów z klasy III C. Dzieci odegrały również scenki z legendy „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz sceny balistyczne podczas piosenki pt. ”Wojenko, wojenko”. Dziewczynki w białoczerwonych wiankach, warkoczykach z wstążkami w barwach narodowych, trzymające białe róże wyglądały przepięknie, a chłopcy w czapkach ułańskich niezwykle przystojnie. Dzieci wraz z panią Kasią dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów.

Treści przedstawione na uroczystości przez uczniów klasy III c z pewnością przybliżyły i pozwoliły zrozumieć młodym Polakom ich narodowość i wszystko to co się wiąże z życiem w wolnej Ojczyźnie.