Dziś mamy: poniedziałek 2024-04-29 , imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Laboratoria Przyszłości - wykorzystanie sprzętu w maju.

W ramach lekcji techniki klasy 5 budowały pudełko z patyczków. Korzystały z wyposażenia pracowni technicznej, narzędzi, pistoletów do kleju na gorąco, które szkoła otrzymała dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

Klasy 6 opanowywały trudną sztukę tworzenia rysunków technicznych. Korzystając z rzutów prostokątnych uczniowie próbowali stworzyć figury z plasteliny. Nie było to łatwe zadanie ale dzięki kreatywnemu podejściu do zadania wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili.

Uczniowie korzystali z wyposażenia pracowni oraz papieru milimetrowego, które szkoła otzrymaław ramach Laboratoriów Przyszłości.

Rysunek techniczny ciąg dalszy...

Tym razem już nie miękka plastelina, ale elementy drewnianych listewek w rękach uczniów zmieniały kształty. Trasowaliśmy na materiale drewnianym, dostosowywaliśmy długości listewek za pomocą pił, używaliśmy pilników do drewna oraz dłut i młotków, bezpiecznie, przy użyciu imadeł.

To była cięzka praca, ale też jak widac świetna zabawa.

Narzędzia stolarskie pozyskaliśmy dzięki programowi Laboratoria przyszłości.