Dziś mamy: poniedziałek 2024-04-29 , imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
2023-06-22

Laboratoria Przyszłości - czerwiec

String Art w klasach 5.

Na lekcjach techniki w czerwcu w klasach 5, odbywały się zajęcia podczas których dzieci wykonywały StringArt. Obrazki strunowe wykonywane były na drewnianych deseczkach z użyciem gwoździ i włóczki. Uczniowie korzystali z narzędzi: młotków, pilników do drewna, metalowych rysików do trasowania. Wszystkie narzędzia zakupione zostały w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Powstały bardzo ciekawe, kreatywne prace.

Klasy 6 - obróbka drewna na podstawie rysunku technicznego

W klasach szóstych praca na zajęciach wiązała się z pracownią stolarską. Wcześniej dzieci rysowały przedmiot w postaci rysunku technicznego na podstawie wytycznych. Po czym próbowały wykonać go z wykorzystaniem narzędzi.

Narzędzia: imadła, piły, pilniki, dłuta, wkrętarki, młotki, śrubokręty, zakupione zostały w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Wiertarki w szkole - praktyka w działaniu

Podczas lekcji techniki uczniowie korzystają z wiertarki stołowej. Uczą się ustawienia wiertarki, i jej obsługi. Okazuje się, że nie jest to takie trudne.