Dziś mamy: sobota 2024-04-27 , imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

III Toruński Maraton Języka Niemieckiego

14 marca 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu dla sympatyków języka niemieckiego – w III Toruńskim Maratonie Języka Niemieckiego organizowanym przez ZS nr 28 w Toruniu. Uczniowie wzięli udział w zajęciach otwartych z języka niemieckiego prowadzonych przez germanistów pracujących z młodzieżą w toruńskich gimnazjach.

Z niemieckim „na wesoło” zmierzyły się z uczennice naszego gimnazjum z klasy 3c: Samantha Sudbrink, Patrycja Ingantowska oraz Martyna Szmelter, pod opieką p. Kamili Szarszewskiej, która przygotowała dla uczestników Maratonu zajęcia otwarte – Lernstationen.

Podczas Maratonu uczniowie mieli okazję nie tylko do poszerzenia wiadomości i umiejętności z języka niemieckiego, ale również była to świetna okazja do zdobywania doświadczeńkoleżeńskich i możliwości podzielenia się z rówieśnikami z innych gimnazjów swoimi doświadczeniami w zakresie nauki języka niemieckiego. „Maratończycy” wzięli udział w zajęciach animacji językowych, grach i zabawach dydaktycznych, podczas których bawiąc się - uczyli się niemieckiego.